10 Sau

SAUSIO 13-OJI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Laisvės gynėjų dieną minėdami 26-ąsias Sovietų Sąjungos agresijos metines uždegsime atminties žvakutes 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiems už Lietuvos Laisvę. Prisijungsime prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 8 val. 15 min. užgesinsime šviesas ir visuose languose dešimčiai minučių uždegsime atminties žvakutes.
Nuo 2008 m. rengiamą pilietinę akciją inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Tikimės, kad ši akcija paskatins puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą, prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.
Jau tradicine spėjusia tapti „Neužmirštuolės“ akcija Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, raginsime prisiminti kritusius kovoje už laisvę įsisegant vienijantį ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą.
„Neužmirštuolė“ – tai popierinė gėlė, kurią prie savo širdies sausio 13 d. įsisegti kviečia akcijos ambasadoriai LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. ltn. Arturas Jasinskas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, profesorius Alfredas Bumblauskas.
Gėlės žiedo simbolis pasirinktas norint pagerbti kovotojus už laisvę, o pačios neužmirštuolės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien.