24 Kov

„PASIMATUOK TEATRO PROFESIJĄ“

ldtTrijuose miestuose: Anykščiuose, Šalčininkuose ir Visagine nuo kovo pradžios Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradėjo vykdyti du edukacinius projektus, skirtus vyresniųjų klasių mokiniams. Iniciatyvos sumanytojai teigia, kad regionuose jaunuoliams trūksta socialinių ir kultūrinių kompetencijų, jie turi ribotas galimybes susipažinti su teatru, tad rengti tokius užsiėmimus yra itin aktualu.

 Kūrybinėse dirbtuvėse „Pasimatuok teatro profesiją“ 14–19 metų mokiniai kviečiami į susitikimus su šešių teatro profesijų atstovais, kur galės sužinoti, ką kasdien veikia režisierius, scenografas, aktorius, dramaturgas, kompozitorius ir choreografas. Šie susitikimai padeda visiems, ne tik apie teatrą galvojantiems jaunuoliams: leidžia atskleisti bendruosius gebėjimus, suprasti į kurią sferą jaunuolis linksta, padeda jam apsispręsti dėl ateities.

 Kito projekto „Lietuvos vizija: 2118“ metu, siekiant  išlaikyti jaunus žmonės Lietuvoje ir skatinti jų pasitikėjimą ir pasididžiavimą savo gimtaisiais miesteliais, jaunimas kviečiamas aktyviai įsitraukti į savo miestelio ir šalies ateities planavimą ir kūrimą. Kūrybinėse grupėse sukurti projektai bus pristatyti tų trijų miestelių švenčių metu, kur susirenka daugiausiai bendruomenės narių.