15 Bal

GRĮŽUS IŠ JAUNIMO MAINŲ STOVYKLOS JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE

Balandžio 1-9 dienomis projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyviai vyko į Jaunimo mainų stovyklą Jungtinėje Karalystėje, organizuotą vykdant Erasmus+ programą. Iš „Vaje!“ komandos vyko septynios mokinės: Ana Romanovič, Emilija Dutkevičiūtė , Gabija Sitnovaitė, Jovita Juršėnaitė, Jekterina Sergejeva, Marija Iljinaitė ir Marija Soboleva bei mokytoja Eleonora Dutkevičienė.
Iš viso stovykloje dalyvavo net 60 mokinių! 35 jaunuoliai iš Lietuvos ir 25 iš Jungtinės Karalystės.
Vyko daug diskusijų žmogaus teisių, diskriminacijos temomis, svarstomi tolerancijos stokos, privilegijų, lygybės, imigrantų integracijos klausimai. Mokiniai svarstė, kodėl šios problemos kyla, kaip veikia stereotipai ir kaip galima būtų gerinti situaciją.
Darbai buvo pristatomi per menines veiklas: per vizualinį meną, sukurtą dainą, teatrą, skaitmeninę muziką, animaciją ar kūrybinį rašymą. Jaunimas noriai domėjosi vieni kitų kultūra, mokė vieni kitus savo gimtųjų kalbų, stengėsi išmokti vieną kitą žodį ar frazę jiems svetima kalba. Ypatingai smagus buvo vakaras, kai abiejų šalių ir įvairių tautybių atstovai iš Jungtinės Karalystės ir Lietuvos pristatė savo papročius bei vaišino vieni kitus tradiciniais patiekalais.
Vakarais mokiniai mokėsi groti braziliškais būgnais, vėliau prie laužo kartu dainavo, šoko, bendravo. Buvo organizuotas labdaros koncertas, skirtas savižudybių prevencijai.
Visi stovyklautojai gavo Youthpass sertifikatą, įrodantį, kad jie praplėtė savo žinias.
Dėkojame PDT ir Jack Drum Arts už tokią nuostabią galimybę praplėsti savo akiratį ir susipažinti su naujais draugais.

 

Mokytoja Eleonora Dutkevičienė