20 Lap

EUROSCOLOS RENGINYS STRASBŪRE

Lapkričio 18 dieną mūsų gimnazijos komanda grįžo iš Euroscolos renginio Strasbūre.
Į Euroscolos renginius vyksta 16-18 metų mokiniai iš visų ES valstybių, praėję atrankos etapus savo šalyse. Šiais mokslo metais Lietuvos delegacijos buvo formuojamos iš projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ dalyvių, kurios pagal savo veiklos rezultatus pateko tarp geriausiųjų. Taip buvo suformuota jungtinė Utenos Dauniškio, Zarasų „Ąžuolo“ ir Visagino „Atgimimo“ gimnazijų komanda. Mūsų gimnazijoje projektą koordinuoja istorijos mokytoja Eleonora Dutkevičienė ir anglų kalbos mokytoja Natalja Starovoitova.
Atvykę į Strasbūrą, mokiniai buvo suskirstyti į nedideles grupes, kur su kitų šalių atstovais nagrinėjo įvairias, Europai aktualias temas, pvz.: migracija ir integracija, energetinis saugumas, klimato kaita ir t.t. Pasirinkti komitetą mokiniai turėjo iš anksto, kad galėtų diskutuoti pasirinkta tema. Vėliau vyko komitetų darbo rezultatų pristatymai, o renginio dalyviai balsavo už pateiktas rezoliucijas. Kitaip tariant, vyko Europos Parlamento darbo simuliacija. Be to, dar buvo organizuotas „Eurogames“ konkursas, kuriame mokiniai turėjo pademonstruoti žinias apie ES. Buvo sudaromos komandos po 4 žmones iš įvairių šalių. Vienoje komandoje negalėjo būti du ar daugiau tos pačios šalies atstovų.
Turime pasidžiaugti, kad mūsų mokiniai buvo girdimi ir matomi, drąsiai reiškė savo mintis, uždavinėjo klausimus. Lietuvos delegaciją renginyje pristatė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinė Austėja, Edvinas iš Utenos Dauniškio gimnazijos pristatė komiteto veiklą, o mūsų gimnazistė Kamila Radkevičiūtė, kartu su trimis komandos draugais iš kitų Europos šalių, tapo žaidimo „Eurogames“ nugalėtoja!  Kamila su savo komanda džiugino ir toliau – superfinale užėmė 1-ąją vietą! (Reikėtų pabrėžti, kad konkurse dalyvavo apie 500 mokinių!).
Dėkojame Europos Parlamento informacijos biurui Lietuvoje už projekto MEPALietuva organizavimą ir mūsų veiklos įvertinimą!
Taigi, kupini emocijų ir neįkainojamos patirties, grįžtame į pamokas!

briuselis